O mnie

Cześć, nazywam się Justyna i jestem dietetykiem...

Aktualnie jestem na drugim roku studiów magisterskich na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Studia dały mi niezbędną wiedzę na temat żywienia w różnych jednostkach chorobowych, a także możliwość kontaktu z pacjentami, który jest konieczny w tym zawodzie. Już na studiach licencjackich stawiałam pierwsze kroki w zawodzie skąd wiem, że wiedza zdobyta na studiach to nie wszystko, a doświadczenie zdobyte podczas współprac z pacjentami nauczyło mnie układać praktyczne diety, aby ułatwić pacjentom ich stosowanie. 

Dlaczego zdecydowałam się na studia z dietetyki?

justynadampc.pl

Wszystko zaczęło się od tego, że sama kiedyś potrzebowałam pomocy. Informacji jak sobie pomóc szukałam w internecie, a ilość sprzecznych informacji nie ułatwiała mi zadania. W swojej historii korzystałam też z pomocy dietetyka, dzięki czemu wiem jak to jest być po obu stronach i pacjenta i dietetyka.   

Moja przygoda z dietetyką rozpoczęła się około 7 lat temu. Przez ten czas moje podejście do zdrowego stylu życia mocno ewoluowało. Zdaje sobie sprawę z popełnionych błędów, dlatego chciałabym móc ich zaoszczędzić moim podopiecznym. Uważam, że dietetyka to nie tylko dieta w formie rozpisanego jadłospisu, a zrozumienie problemu z jakim zmaga się pacjent jest podstawą do jego rozwiązania. 

 

 

Co chciałabym Ci przekazać...

Dietetyka jest obszerną nauką, która obejmuję m.in fizjologię, biochemię, technologię żywności. Im bardziej zgłębiam temat dietetyki, tym bardziej uświadamiam się w przekonaniu jak duży wpływ ma żywienie na przeróżne aspekty naszego życia, a przecież je każdy. Poprzez tworzenie tego miejsca chciałabym Cię ‘zarazić zajawką’ do zdrowego trybu życia rozumianego przez dbanie o dietę, aktywność fizyczną, dbanie o rytm dobowy i redukcję stresu, a także dać namiastkę tego czego możesz spodziewać się w moich jadłospisach. 

Uważam, że..

Zmiany powinny zachodzić nie tylko na talerzu, ale też w głowie, dlatego w swoją pracę wplatam elementy psychodietetyki. Jednak zaznaczam, że pomimo zainteresowania psychologią i ukończonego kursu z psychodietetyki, nie mam wykształcenia w tym kierunku, dlatego też nie podejmuję się współpracy z osobami z zaburzeniami odżywiania.  

Moją pomoc kieruję do osób, które chcą zmiany, ale nie szukają szybkich rozwiązań. 

Bardziej, niż do sztywnego trzymania się jadłospisu zachęcam do elastycznego podejścia do diety. 

Uważam też, że w zdrowej diecie jest miejsce na wszystko, a zdrowy styl życia nie dla każdego będzie  tym samym. 

Moją misją pracy jest zmiana podejścia do diety, aby nie kojarzyła się ona z zakazami i ograniczeniami. Chciałabym Ci pokazać, że proces zmiany może być naprawdę przyjemny. A zmiana sposobu żywienia może dać Ci drugie życie poprzez wpływ na zdrowie i samopoczucie. 

Justyna 🙂